• Veld 5 lag er zonovergoten bij op het sportpark Merenveld in Bleiswijk. Door de ligging in de hoek van het sportpark en het feit dat het een kustgrasveld is, was het heel erg warm. Het zou daardoor een zware wedstrijd worden voor Soccer Boys VR1 en BVCB VR1. De eerste wedstrijd was in een 1-1 gelijkspel geëindigd. Een uitslag die destijds gezien het spelbeeld en de kansenverhouding, eigenlijk in het voordeel van BVCB had moeten uitvallen.

    Na de uitslag van vorige week kon BVCB niets anders doen dan winnen om enigszins de druk op CION te houden. Het verschil is slechts drie punten, maar of CION nog punten laat liggen is maar de vraag. Daarom is de missie voor de resterende wedstrijden duidelijk.

    Nu de wedstrijd van dit weekend. Het team van BVCB had voorafgaand aan de wedstrijd 18 spelers, waarvan er bij vijf spelers sprake was van een (lichte) blessure. Chantal is al een paar weken geblesseerd, maar was er wel om aan te moedigen. Vandaag was de eerste wedstrijd van Claudia, die besloten heeft opnieuw lid te worden. Een welkome aanvulling. Welkom terug Claudia. Helaas is ook onze “vaste” grensrechter Kevin geblesseerd geraakt en daarom moesten de dames zelf de rol van grensrechter op zich nemen. Iets wat niet graag gedaan wordt, maar iedereen heeft de spelregels geleerd, dus werd bij toerbeurt de vlag ter hand genomen. In de warming-up bleek dat Eva toch niet kon spelen, helaas. De opstelling aan het begin van de wedstrijd was: Michelle op het doel.

    Verdedigend Roos dJ, Roos S, Charlotte en Vera. Op het middenveld speelden Merel, Anouk en Dakota met daarvoor de aanvalslinie bestaande uit Finett, Jennifer en Melissa. De Super Subs waren Claudia, Gaby, Desiré, Celeste, Sara en Angela.

  • De eerste serieuze aanval van de wedstrijd was van Soccer Boys. Via hun linkerkant werd een goede 1-2 opgezet, waardoor de linksvoor richting het doel kon gaan. Maar het schot dat volgde was ongevaarlijk. Het antwoord van BVCB liet niet lang op zich wachten. Ook deze aanval ging over de linkerkant. Finett kon de bal diep spelen op Jennifer, die sneller was dan haar tegenstander. Ook deze kans ging niet in het doel. Na dit moment werd BVCB duidelijk sterker. In de 12de minuut kon BVCB aanvallen over de rechterkant via Melissa. De keeper kwam haar doel uit om het gevaar van Melissa te neutraliseren. Echter Melissa speelde de bal slim terug naar Finett die hierdoor voor een leeg doel stond. Met een prachtig schot dacht zij de bal keurig in het doel te schieten, maar helaas zeilde de bal over het doel heen; tot verbazing van haarzelf. Maar niet bij de pakken neerzitten en doorgaan. En dat deed BVCB.

    Sporadisch kwam Soccer Boys gevaarlijk in de buurt van het doel van Michelle. Vaak konden de aanvallen snel onschadelijk gemaakt worden. De rugdekking van Charlotte en Roos S was op orde op het moment dat Vera of Roos dJ uitgespeeld waren. Op het middenveld had Dakota een goede tegenstander tegenover zich, waaraan zij haar handen “vol” had. Ondanks dat wist zij in de 21ste minuut vrij te komen van haar tegenstander en de bal van afstand op het doel van Soccer Boys te schieten. De bal kwam keihard op de lat terecht en belandde helaas niet in het doel. Niet veel later volgde de afgesproken drinkpauze, waarin door BVCB gewisseld werd.

    Na de drinkpauze stond BVCB niet meteen op scherp. De eerste de beste aanval van Soccer Boys belandde namelijk op de paal bij Michelle. Hier had BVCB het geluk aan haar zijde. Zo blijkt dat je als speler meteen scherp moet zijn. Maar dit wake-up momentje werkte goed voor BVCB. BVCB kon weer in de aanval en via een mooie 1-2 tussen Desiré en Melissa kon Melissa een goede voorzet geven. Bij de tweede paal was het Jennifer die de bal in het doel kon schieten, door goed voor haar tegenstander te komen. In de minuten daarna kreeg Desiré twee heel goede kansen. De eerste speelde zij te ver voor zich uit in een poging om de tegenstander voor te blijven, waardoor de keeper kon onderscheppen. De tweede keer was er een goede redding van de keeper nodig om een doelpunt te voorkomen. Het leek erop dat het een kwestie van tijd was of de tweede goal zou vallen voor BVCB.

  • Soccer Boys gaf niet op en bleef waar mogelijk de aanval zoeken. Meestal over hun favoriete kant. Verder dan een paar hoekschoppen kwam het echter niet. In de 34ste minuut kon Desiré met een mooie steekpass alleen op de keeper af gaan. De keeper verkleinde haar doel door snel naar voren te komen. Het schot dat volgde kon dan ook tegengehouden worden. Jammer, want BVCB verdiende wel een doelpuntje extra. Soccer Boys bleef de aanval zoeken waar het kon. Zo ook in de 37ste minuut. Een aanval via het midden werd naar links gespeeld. Een schot op doel volgde, maar leek niet al te moeilijk. Michelle hield de bal ook tegen, maar op een vreemde manier kon zij de bal niet vasthouden. De bal ging miraculeus achter haar langs en rolde zo voor het doel. De aanvallers van Soccer Boys waren eerder bij de bal dan de verdedigers van BVCB en konden de bal in het lege doel tikken. Zo was het onverwacht 1-1.

    Beide teams bleven ervoor gaan. Maar opnieuw waren de beste kansen voor BVCB. In de 41ste minuut wist Desiré een goede voorzet van Melissa in het doel te plaatsen, maar in een eerder stadium van de aanval had Melissa buitenspel gestaan en de scheidsrechter keurde het doelpunt af. Vlak voor rust kon Melissa opnieuw een voorzet geven, maar deze keer kon Jennifer bij de tweede paal de bal niet in het doel plaatsen, omdat de bal net te hoog was.

    Gelukkig gaf de scheidsrechter aan dat het rust was, want de spelers hadden het allemaal heel warm. Even naar de kleedkamer om uit de zon even bij te komen.
    Melissa moest helaas gaan werken en kon daardoor in de tweede helft niet meer meedoen. Maar Sara zou haar vervangen. Ook zij komt terug van een blessure, dus even afwachten hoe het zou gaan.

    Meteen na het beginsignaal van de tweede helft was er een goede kans voor BVCB. Maar helaas ging ook deze er niet in. Het spel ging snel op en neer. Soccer Boys had haar strijdplan aangepast en speelde met meer aanvallers. Dit werd door BVCB meteen goed opgepikt, hoewel er wel sprake was van meer druk. Er werd geprobeerd om hier rustig onderuit te spelen. Zo ook in de 52ste minuut. Roos S kon een goede pass geven op Sara. Nadat de bal gecontroleerd was volgde een voorzet. Desiré was voor het doel en kon de bal in het doel schieten. Eindelijk de 1-2, gezien het spel helemaal terecht. In de tweede helft ging wat meer op en neer dan in de eerste helft. In de 55ste minuut moest Michelle met een goede redding een doelpunt van Soccer Boys voorkomen. In de tegenaanval was het opnieuw Desiré die gevaarlijk kon worden. De pas was eigenlijk wat te hard, maar met een uiterste poging wist zij de bal nog op het doel te schieten. Maar de keeper stond opnieuw in de weg. Had zij soms “magneetjes” in de handschoenen, waardoor de bal telkens richting haar geplaatst werd? Nauwelijks twee minuten later kon Desiré op doel koppen, na een voorzet van Finett. De bal ging via een boogje richting het doel, maar was niet lastig genoeg om de keeper te verslaan.

    In de 63ste minuut kon Sara op doel schieten, nadat Merel, die een goede wedstrijd speelde, de bal heel mooi gecontroleerd had en met een steekpass Sara in stelling kon brengen. Helaas ook deze bal ging niet in het net. Nauwelijks een minuut later was het Merel zelf die een goede voorzet kon geven. Zowel Jennifer als Desiré waren voor het doel, maar konden niet het laatste zetje geven. Niet veel later kon Merel opnieuw een voorzet geven. Helaas kwam de bal onder het lichaam van Desiré, waardoor er geen kracht aan de bal gegeven kon worden.

    Soccer Boys bleef proberen de gelijkmaker te scoren. Meteen na de drinkpauze kon via de rechterkant aangevallen worden. De voorzet was te scherp en maar vloog rakelings langs het doel van Michelle. Poeh, daar kwam BVCB goed weg. Maar dat was van korte duur. BVCB ging in de aanval. De bal werd op het middenveld verspeeld en posities waren niet goed overgenomen. Met twee passjes kon Soccer Boys op doel schieten en verdween de bal in het doel van BVCB: 2-2.

  • Er was ongeveer nog een kwartiertje te spelen. Dus nog genoeg tijd voor BVCB om orde op zaken te stellen.
    Dit leek ook te gebeuren in de eerstvolgende aanval van BVCB. Finett werd vrijgespeeld voor het doel en leek de bal in het doel te plaatsen, maar helaas lukte dit niet. BVCB kreeg nog een paar hoekschoppen. Anouk nam ze en speelde de bal in één keer voor het doel. Een kunststukje als vorige week lukte helaas niet. Met nog tien minuten te spelen kreeg Sara een goede mogelijkheid om de bal in het doel te schieten, maar dit lukte niet.

    Beide teams waren erg vermoeid, maar bleven knokken om de drie punten. De wedstrijd leek op een gelijkspel af te stevenen. Echter in de letterlijk allerlaatste seconde was er nog een kans voor Soccer Boys. De mid-mid wist langs twee spelers van BVCB te slalommen en de bal in het doel te schieten. Tot ongeloof van BVCB was het plotseling 3-2. Er was geen tijd meer om nog een aanval te doen voor BVCB. Dus de al oude voetbalwet bleek weer van toepassing: “als je zelf de kansen niet maakt, krijg je hem om je oren”.

    De wedstrijd was een soort déjà vue van de eerste ontmoeting dit seizoen en de teleurstelling was groot bij BVCB. De kans om nog eerste te worden is nu super klein geworden, helaas. Misschien vatte de coach van Soccer Boys de overwinning van zijn team wel het beste samen: “gestolen”.

    Verslag: Peter Verlaan