• BVCB schudt Hercules-syndroom van zich af

  • BVCB - RVVH 3 - 0 (2 – 0)
    De statistieken van eerdere ontmoetingen tussen BVCB en RVVH spreken boekdelen. En niet bepaald in het voordeel van de thuisclub. Voor de bezoekers geldt uiteraard het cliché “Resultaten behaald in het verleden,…..” Vult u zelf maar aan. Wat BVCB in de jongste editie van dit affiche op het kletsnatte hoofdveld tentoonspreidt, is weliswaar niet groots, maar wel goed genoeg om de tegenstander met een 3-0 nederlaag naar Ridderkerk terug te sturen.

  • BVCBverdediger Kjell Scheers torent boven de RVVHdefensie uit

    Als in 1918 in Ridderkerk een voetbalclub werd opgericht, krijgt het de naam Ridderkerkse Voetbal Vereniging Hercules mee. Hercules is een figuur uit de Griekse mythologie (Heracles) later overgenomen door de Romeinen onder de naam Hercules. Hercules stond bekend om zijn buitengewone kracht, moed en uithoudingsvermogen. Wat dat betreft deed RVVH zijn naam eer aan in de duels tegen BVCB. In het verleden stonden deze clubs elf keer tegenover elkaar. Slechts één keer trekken de Hoeksenaren de winst naar zich toe. Eén keer komen ze een remise overeen en maar liefst negen maal stappen de Ridderkerkers als triomfator van het veld.

    BVCB begint niet scherp genoeg aan de wedstrijd tegen RVVH. De kersverse lijstaanvoerder is niet fel genoeg in de duels, oogt zelfs nonchalant en gemakzuchtig. In die zin is het dan ook niet verwonderlijk dat de eerste kans van het duel komt van de kant van RVVH. De overigens goed spelende Kjell Scheers grijpt niet accuraat genoeg in, wat Toby Obiku de mogelijkheid biedt om het doel van BVCB onder vuur te nemen. Nog net beroerd door de vingertoppen van Ard de Vries verdwijnt het schot rakelings voorbij de tweede paal.

  • BVCBaanvoerder Niels Brekelmans laat de RVVHkeeper gedesillusioneerd achter na zijn raak gekopte 1-0

    Na een kwartier komt BVCB voor het eerst in de buurt van het doel van de tegenstander. Misha Seghers komt van achter goed door en geeft een uitstekende voorzet af. De bal vindt echter geen voet van een medespeler. Nog in dezelfde minuut heeft Ferdi Sinar een goede actie in huis, waarna hij te gehaast over het doel van Mark van Es schiet. Halverwege de eerste helft is het wederom Seghers die goed doorkomt langs de zijkant van het veld. Zijn voorzet vindt het hoofd van Niels Brekelmans. Keeper Van Es heeft het antwoord paraat op de kopbal van de Hoekse aanvoerder.

    Het zijn de spaarzame lichtpuntjes in het spel van BVCB, dat vooralsnog niet om naar huis te schrijven is. Wouter van der Werff die eerder al een paar keer ontsnapt aan de Ridderkerkse verdediging heeft het vizier nog niet bepaald op scherp staan. Als er bijna een half uur is verstreken wil de behendige buitenspeler andermaal flink uithalen. Hij raakt de bal echter totaal verkeerd, waardoor het vermeende schot op doel een onbedoelde assist wordt. Brekelmans is de attente ontvanger, die met een perfecte kopstoot BVCB op 1-0 kopt.
    Vijf minuten na de openingstreffer is het Brekelmans die op zijn beurt Van der Werff op maat bedient. Alleen voor de keeper schiet Van der Werff op de voeten van Van Es. Ook een goed doorgekopte bal van Sinar is daarna niet besteed aan Van der Werff, die druistig ruim naast schiet.

  • Ferdi Sinar is het met de verslaggever eens dat het een knappe kopbal was

    Het is een fase waarin BVCB wat beter in de wedstrijd is gekomen en in ieder geval kansen krijgt. Na een knappe individuele actie van Rens Verleer is de volgende kans weggelegd voor Sinar. De Hoekse spits draait goed weg en ziet vervolgens zijn schot overgetikt worden door de RVVH-goalie. De hoekschop die hierop volgt wordt in eerste instantie verwerkt door de Ridderkerkse defensie, maar Bart van den Dool mag de bal opnieuw in de doelmond brengen. Sinar is het eindstation die met een knappe kopbal de Hoekse voorsprong verdubbelt.

    Het begin van de tweede helft is nagenoeg gelijk aan die van het eerste bedrijf. BVCB oogt niet scherp en is niet fel genoeg in de duels en de strijd om de tweede bal. Met name Scheers en De Vries schreeuwen hun longen uit het lijf om hun medespelers wakker te schudden en op scherp te zetten. Aan de andere kant komt BVCB er mee weg, mede omdat het aanvalsspel van RVVH niet de finesse bezit om De Vries in verlegenheid te brengen. Meer dan een laag schot van Verleer dat net niet de draai mee krijgt om in de verre hoek te belanden, weet BVCB hier niet tegenover te zetten.

  • Een laag schot van Verleer dat net niet de draai mee krijgt om in de verre hoek te belanden

    Als er een uur speeltijd op de klok staat, beslist BVCB het duel. Koud in het veld verstuurt Thom Manuhutu een puik steekpassje op Marciano Pape, die op uitstekende wijze afrondt en Van Es kansloos laat.
    In de slotfase van de wedstrijd spartelt RVVH nog wat tegen. Giovani Souisa heeft de pech dat zijn bekeken schot op de verste paal belandt. Even later moet De Vries serieus optreden om een tegentreffer te voorkomen. Dat geldt ook voor de twee rebounds die volgen, waarna de BVCB-keeper alles onder controle heeft. Aan de andere kant verzuimt de ingevallen Coen Barg om de stand naar 4-0 te tillen, hetgeen ook iets te veel van het goede had geweest.

    Met de ruime zege ontdoet BVCB zich van het RVVH- of Hercules-syndroom en is de ploeg uit Ridderkerk (voorlopig) angstgegner af. De koploper van de Eerste Klasse C gaat volgende week op bezoek bij middenmoter Nieuw Lekkerland, dat zijn twee eerdere thuiswedstrijden heeft weten te winnen.


    Opstelling BVCB: Ard de Vries, Marciano Pape, Kjell Scheers, Elzo Stel (82’ Giovanni de Groot), Menno Vooges, Niels Brekelmans, Wouter van der Werff (59’ Coen Barg), Misha Seghers (61’ Dinand van Markus), Bart van den Dool (73’ Dinand van Markus), Ferdi Sinar, Rens Verleer (59’ Thom Manuhutu)

    Verslag: HP Goudappel         Meer foto's van Kees Ruigrok