BVCB – Nieuw Lekkerland 2 – 2 (0 - 1)
De bespiegelingen, mogelijke scenario’s en berekeningen in de week voorafgaand aan het treffen tussen BVCB en Nieuw Lekkerland waren talrijk. Althans in het Hoekse kamp. Voor de scenario’s met een positieve afloop was het hoofdingrediënt: zelf winnen. Vervolgens kijken naar de uitslagen van de “concurrentie”. Tot vier minuten voor tijd leek dat winnen te gaan lukken. BVCB buigt een achterstand om naar een 2-1 voorsprong, maar krijgt vlak voor tijd de gelijkmaker te slikken. Niet de broodnodige winst dus. Lang verhaal kort: BVCB moet twee keer een nacompetitieduel winnen, om ook komend seizoen uit te komen in de eerste klasse.
Nieuw-Lekkerland is veilig maar begint aan de strijd met het plan om voor de winst te spelen
Al vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leidende arbiter Van Heeswijk is duidelijk dat Nieuw Lekkerland geenszins van plan is om medewerking te verlenen aan het geschetste positieve scenario voor BVCB. De ploeg van trainer Fop Gouman speelt zelf alleen nog voor de winst. Nieuw Lekkerland is veilig, eindigt zonder periodetitel of anderzijds boven in de middenmoot. BVCB ontsnapt in de beginfase aan een achterstand, als een goede verdedigende actie met een sliding nog maar net goed afloopt. Een geblokt schot en een verdwaalde voorzet op de lat schudt de formatie van Ralph Kalkman flink wakker.
BVCB hervindt zichzelf al heel snel en trekt ten aanval. De aanvallende intenties leiden tot een aantal vlot uitgevoerde combinaties, maar tot doelrijpe kansen leidt het niet. Nieuw Lekkerland beperkt zich tot verdedigen en komt er mondjesmaat met een counter uit. Eén van de uitvallen leidt tot een hoekschop die genomen wordt door Tim van der Zee. BVCBdoelman Massimo van Ewijk bokst met twee vuisten de bal weg, tot buiten zijn eigen zestienmetergebied. Aanvoerder Wim de Jong staat precies op de plek waar de weg gebokste bal terecht komt en neemt het speeltuig in één keer op zijn slof. Ook al raakt De Jong de bal niet perfect, het leer verdwijnt met een fraaie boog hoog in het Hoekse doel.
BVCB laat zich niet ontmoedigen door de tegentreffer en trekt weer richting het vijandelijke doel. Stefan de Stigter ontbeert het geluk als hij een voorzet van Bryan Richardson met een halve omhaal verwerkt. De bal krijgt niet de gewenste richting mee en gaat ruim langs het doel. Vijf minuten later eindigt een kopbal van Max van Dijk op het dak van het Nieuw Lekkerlandse doel. Een hard schot van De Stigter dat over de kruising suist en een open kopkans van Dinand van Markus die naast gaat, legt nog maar eens bloot waar BVCB het gehele seizoen al mee te kampen heeft. De blauwwitten komen maar moeilijk tot scoren. Met een achterstand zoekt BVCB de kleedkamers op.
De 2-1 valt al snel na de gelijkmaker, de doelpuntenmaker Stefan de Stigter wordt bejubelt.
Van Ewijk moet al vroeg in de tweede helft alle zeilen bijzetten om een grotere achterstand te voorkomen. Na een goede Hoekse aanval die wordt afgeslagen door de bezoekers komt Duuk Schiereck in de snelle omschakeling in balbezit. Met een listig boogballetje probeert hij de Hoekse doelman te slim af te zijn, maar met een ultieme redding weet Van Ewijk de bal nog net met de vingertoppen over zijn domein te tikken. BVCB gaat (lees: moet) op zoek naar de gelijkmaker. Het lukt de Kalkmanbrigade om de tegenstander constant op eigen helft te houden. Een lang lopende aanval eindigt uiteindelijk met een voorzet van Marciano Pape, die bij de tweede paal Richardson bereikt. Met een bekeken kopbal trekt Richardson de stand gelijk. Een aanvallend BVCB ruikt duidelijk bloed en drukt door. Drie minuten na de gelijkmaker kan er opnieuw worden gejuicht op het kletsnatte sportpark De Sporthoek. Nieuw Lekkerland weet een Hoekse corner niet goed te verwerken, waardoor Van Markus met een harde schuiver het doel van keeper Ronald Vlot onder vuur kan nemen. De bal wordt onderweg nog getoucheerd door De Stigter die daarmee de 2-1 voor zijn rekening neemt.
Direct nadat zijn ploeg op de gewenste voorsprong is gekomen wisselt Kalkman Giovanni de Groot en Dirk Bleichrodt. Door deze wissels en het inbrengen van Ferdi Sinar en Coen Barg, zakt de goed aanvallend spelende Elroy Wijngaarde twee linies naar achter. Na de doorgevoerde wissels verandert het spelbeeld. De aanvallende intenties aan Hoekse kant verdwijnen als sneeuw voor de zon. Nieuw Lekkerland, dat gedurende het eerste kwartier na rust er amper aan te pas kwam, laat zich meer en meer gelden. Tot grote kansen op een tweede treffer leidt dit echter niet.
Om de dadendrang van de tegenstander in te perken heeft Max van Dijk een duw nodig om een gevaarlijk uitbraak van Zwilders te voorkomen. Scheidsrechter Van Heeswijk bekeurt de overtreding met een gele kaart en dan weet Van Dijk al hoe laat het is. Hij slaat tweede handen voor zijn gezicht in de wetenschap dat als het tot een nacompetitieduel komt, hij geschorst is. BVCB knokt voor wat het waard is om de tegenstander van het lijf te houden. Het duel wordt met name gestreden “between the boxes” zoals de Engelsen dat zo fraai uitdrukken.
In een chaotische situatie vlak voor het doel van de tegenstander komt BVCB niet tot scoren
Met nog vier minuten op de klok, mag Nieuw Lekkerlander Sven van Rosmalen vanaf de linkerflank een vrije trap nemen. De bal belandt ver in het druk bevolkte doelgebied van BVCB. Van Ewijk is in dit soort situaties geen heerser in zijn domein en ook zijn verdedigers geven niet thuis, waardoor Schiereck eenvoudig de 2-2 mag binnenkoppen.
BVCB perst nog één keer een wanhoopsoffensief eruit, om toch nog de winst naar zich toe te trekken. In de tweede minuut van de extra tijd ontbreekt net dat beetje geluk wat nodig is voor een winnende treffer. In een chaotische situatie vlak voor het doel van de tegenstander wordt eerst de bal van de lijn gehaald, waarna de bal op het hoofd van Ryan Cannegieter komt. De bal gaat van een meter afstand recht op doelman Vlot, die met een reflex de bal met twee handen over de lat werkt. De hoekschop die volgt mag tot frustratie van de thuisclub niet meer genomen worden. Van Heeswijk is onverbiddelijk (“tijd is tijd”) en fluit voor het einde.
Als doordringt dat Sparta in Papendrecht met 2-3 heeft gewonnen, weet BVCB dat het de competitie eindigt op de twaalfde plaats. Die positie veroordeelt de Hoeksenaren tot het spelen van twee nacompetitiewedstrijden, maar dan moet het eerste duel wel winnend worden afgesloten. Dat eerste duel wordt komende zaterdag op eigen terrein gespeeld tegen CION. Deze Vlaardingse ploeg is de competitie in de tweede klasse D als achtste geëindigd.
Als winnaar van de tweede periode mag het gaan strijden om een plaats in de eerste klasse. BVCB zal er alles aan doen om het cruciale duel in winst om te zetten. Bij verlies valt het doek en dalen de Hoeksenaren af naar de tweede klasse. De winnaar van BVCB versus CION neemt het 7 juni op neutraal terrein op tegen Alphia. De club uit Alphen aan den Rijn heeft een stabiel seizoen in de tweede klasse C achter de rug. Het won de eerste periode en verloor de titelstrijd op doelsaldo van kampioen RCL. Rondt BVCB dit treffen winnend af, dan handhaaft het zich in de eerste klasse; bij verlies is degradatie alsnog het gevolg.
Opstelling BVCB: Massimo van Ewijk, Max van Dijk, Marciano Pape, Giovanni de Groot (58’ Ferdi Sinar), Martijn Stel, Menno Vooges, Bryan Richardson, Stefan de Stigter (70’ Ryan Cannegieter), Dirk Bleichrodt (58’ Coen Barg), Dinand van Markus (76’ Nick Walbeek), Elroy Wijngaarde
Verslag: HP Goudappel Meer foto's van Rick den Outer hieronder