B1 pakt drie belangrijke punten tegen RVVH
Wedstrijdverslagen | 22-11-2011 | Pedro de Koning |
0 reacties
RVVH B1 - BVCB B1: 1-3 (1-1)
Zaterdag 19 november trappen de teams om 14:35 uur af op Sportpark Ridderkerk. Het eerste team van deze hoofdklasser speelt uit en het is rustig op het complex.
De technische staf heeft de volgende selectie samengesteld: op de bank Sjoerd, Bart en Dennis en de basisopstelling wordt gevormd door:
Kenzo
Mark David Tim Oscar
Rob © Victor Ruben
Mitchell Kroos Martijn Mitchell Kievit
De intenties van BVCB zijn meteen zichtbaar; in de 3e minuut verdwijnt een schot van Mitchell Kievit net over de dwarsligger. De aanvallers worden goed aangespeeld door zowel de middenvelders als ook de verdedigers. Het regent corners (Victor van links, Ruben vanaf rechts hebben het er druk mee),
maar helaas geen doelpunten. Rob is nog het meest dichtbij een doelpunt met een kopbal op de paal. Na een steekpass van Rob op Ruben omspeelt onze linkshalf de keeper, zet voor maar er is geen BVCB’er voor het doel om af te ronden. Een schuiver van Victor wordt gepakt door de keeper.
Na ruim 20 minuten is RVVH voor het eerst echt gevaarlijk. De nummer 10 slalomt door de verdediging en dwingt Kenzo tot een prachtige save. Voor een keeper is het altijd een uitdaging om geconcentreerd te blijven
spelen als hij weinig te doen heeft en Kenzo bewijst met deze actie dat hij deze kwaliteit in huis heeft.
Een prachtige pass van David op Mitchell Kievit, Mitchell snijdt naar binnen en wordt bruut van zijn sokken gelopen. Penalty? Nee, beslist de scheidsrechter. Even later verdwijnt een vrije trap van Rob net voorlangs. Bij een spaarzame uitval van RVVH verschijnt de linksbuiten alleen voor het doel van BVCB, maar Kenzo redt uitstekend met zijn voet. Weer een vrije trap voor het doel van RVVH, tikje Victor op Rob maar het schot wordt geblokt. In de 37e minuut is een voorzet van de naar links uitgeweken Mitchell Kroos op Victor teveel
voor de verdediging van RVVH. Het schot wordt half gekeerd door de keeper en verdwijnt in het doel, de dikverdiende 0-1 wordt genoteerd. Nog geen 2 minuten later leidt slordig balverlies op het middenveld tot de gelijkmaker. De verdedigers waren niet voorbereid op balverlies en staan machteloos. De rust wordt bereikt met een 1-1 stand.
In de rust wordt Martijn vervangen door Bart en gaat BVCB op jacht naar een voorsprong. Na een kwartiertje houdt iedereen de adem in na een botsing op het middenveld. Verzorgster Tineke lapt Rob weer op en onze aanvoerder kan de wedstrijd voortzetten.
Tijd voor de 2e wissel: op het oog verandert er niets want Sjoerd komt er in voor zijn tweelingbroer David en neemt zijn rol als centrale verdediger in. Een mooie combinatie tussen Bart, Victor, steekpass op Mitchell Kievit, schot net over.
BVCB heeft een veldoverwicht maar weet het net van het RVVH-doel nog niet te vinden. Een steekpass op Bart brengt hem alleen voor de keeper die zich heldhaftig op de bal werpt. Een botsing is onvermijdelijk en de keeper schreeuwt het uit van de pijn. Na verzorging kan hij gelukkig verder.
Aan de andere kant moeten de verdedigers Oscar (gedegen), Sjoerd (rustig), Tim (schuwt de duels niet) en Mark (jarig) attent blijven. Als dit een keer niet het geval is staat Kenzo (rots in de branding) nog achter hen en met elkaar houden ze het doel de 2e helft schoon. Na een half uur mag Ruben op rechts een vrije trap nemen. Hij schiet de bal met veel curve in de doelmond en de bal verdwijnt in de verre hoek, 1-2 !! Nee, zegt de scheidsrechter, ik had al gefloten omdat een BVCB-aanvaller (Bart) naar beneden werd getrokken. Consternatie alom, maar de spelers van BVCB accepteren het en Mitchell Kievit scoort koel vanaf de penaltystip, toch 1-2!! 
Trainer Steye zet ook zijn 3e wisselspeler in en Dennis komt er in voor Mitchell Kroos. Ook met 2 spitsen kan BVCB aanvallend goed uit de voeten. Na een inworp van Ruben ontsnapt Mitchell Kievit die vanaf de achterlijn een perfecte voorzet aflevert. Bart draait uitstekend weg en scoort de uiteindelijke 1-3.
Omdat Capelle puntverlies lijdt, klimt BVCB een plaatsje. Op 3 december dus de eerstvolgende competitiewedstrijd, de nummer 1 Jodan Boys tegen de nummer 2 BVCB.
Aanstaande zaterdag vriendschappelijk naar SVV, een club met een roemrucht verleden en heden ten dage een uitstekende keuken. Aftrap is om 12 uur op Sportpark Harga en biedt voor de culinaire liefhebbers mogelijkheden om de menukaart uitgebreid te bekijken en voor en na de wedstrijd een exotische lekkernij te verorberen.
De foto's van Ronald Kroos: https://picasaweb.google.com/RonaldKroos/RVVHB1BVCBB1#
![]()
