9

Dramatische vertoning op veld drie

Wedstrijdverslagen | 17-10-2011 | Floris Gerner | 2 reacties

BVCB 9 – Moerkapelle 4 = 2-4 (0-2)

Zaterdag 15 oktober was het wederom schitterend voetbalweer. De vedetten van BVCB mochten thuis aantreden tegen Moerkapelle 4, een team wat vanuit een hogere klasse toegevoegd was aan onze poule. De tegenstander had voor vandaag pas twee duels gespeeld. Uit de nederlaag tegen Gouda en de winst op Aarlanderveen kon niet worden opgemaakt of we vandaag veel tegenstand gingen krijgen.

Met een selectie van veertien man was de personele bezetting het probleem niet. Reina maakte na een slepende rugblessure voor het eerst weer deel uit van de groep en ook KLMike was dit seizoen voor het eerst in de gelegenheid een wedstrijdje mee te ballen. Op het laatste moment bleek dat Jan-Dirk van Paarlberg niet bij de wedstrijd aanwezig kon zijn, de rede voor het ontbreken bleef zoals wel vaker duister.

Tegen half twaalf trokken we ons terug in de portocabine om ons voor te bereiden op de wedstrijd op veld drie. In overleg met de scheidsrechter besloten we vandaag in het blauwe tenue te spelen. Na de opstelling van Bas Dorst begaven we ons naar het speelveld voor een warming-up. Onder een lekker najaarszonnetje speelden we het balletje een beetje rond en warmden we de spieren op. Ook de tegenstander had het veld inmiddels gevonden en niet veel later betrad ook de scheidsrechter het veld.

Om twaalf uur begon BVCB 9 aan het derde thuis duel in de reserve zesde klasse. De toss was gewonnen, dus de tegenstander mocht aftrappen. Niet veel later had BVCB de bal in bezit en zocht het de aanval, daar was niks vreemds aan want we zoeken eigenlijk al anderhalf jaar altijd gelijk de aanval. De openingsfase speelde zich dan ook af op de helft van de tegenstander, maar we misten de scherpte nog.

Na een minuutje of tien was het nog 0-0 en leek er geen vuiltje aan de lucht, toch kreeg Moerkapelle de gelegenheid de wedstrijd naar zich toe te trekken. BVCB speelde opeens slordig en zonder enige beleving. Er werd veel balverlies geleden, de vele fouten werden voorzien van zinloos commentaar door medespelers waardoor we ons zelf totaal uit de wedstrijd haalden.

Ook toen de gasten op een 0-1 voorsprong kwamen werden we niet wakker, we bleven aanmodderen en elkaar verwijten maken. Niemand wilde een stapje extra zetten en vanaf de bank keek men moedeloos toe naar een onwaarschijnlijk slecht schouwspel. Toch kregen we af en toe wel wat kansjes, maar tot scoren wisten we nog niet te komen.

Halverwege de eerste helft viel de (volgens Kruiskamp) legendarische Nummer Veertien geblesseerd uit, hij werd vervangen door Bas Dorst. Na de noodgedwongen wissel bleven we op dezelfde voet verder gaan. Inspiratieloos zochten we af en toe de aanval, dat dit weinig tot geen kansen opleverde spreekt eigenlijk wel voor zich. Moerkapelle bleef moeiteloos overeind tegen dit zwakke BVCB.

Tot overmaat van ramp gaven we voor de rust ook nog een tweede goal weg, na slecht uitverdedigen kwam de bal via een kluts zo in de voeten bij een Moerkapelse spits die wel raad wist met dit buitenkansje. Na deze nieuwe tegenvaller veranderde er nog steeds weinig aan ons spel, er werden alleen nog meer verwijten gemaakt. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd en met een 0-2 achterstand zochten we de kleedkamer op.

Tijdens de pauze deze week geen tactische discussie over de veldbezetting, dit was immers niet nodig. We waren het er over eens dat we niet hoefden te verliezen van deze tegenstander als iedereen z’n normale niveau zou halen en we als team gingen voetballen. Ook leek het verstandig om elkaar niet te wijzen op al gemaakte fouten maar misschien eens een keer positief te coachen. Vol goede moed betraden we na een kwartier weer het veld.

Reina had plaats gemaakt voor Gast en De Pet stond zijn plek op het middenveld af aan De Gepiercete Man. De start van de tweede helft leek veelbelovend we probeerden weer de aanval te zoeken en snel de aansluitingstreffer te maken. Helaas was het nog steeds niet overtuigend genoeg wat de elf van BVCB lieten zien, we waren wel meer in balbezit maar er werd te weinig gecreëerd door de vedetten.

Pas nadat we een derde treffer hadden weggegeven werden er een aantal wakker. Met een kansloze 0-3 stand deden we er een schepje bovenop en zochten we met meer overtuiging de aanval. Dit resulteerde nog niet gelijk in grote kansen, maar we dwongen wel weer een overwicht af. Uit een hoekschop was het Bas Dorst die de 1-3 binnen krulde. Hierna bleven we druk zetten op de vermoeid rakende gasten uit Moerkapelle.

Uit een van de volgende aanvallen was het Ronald die de bal met een schuiver voor de tweede maal in het Moerkapelse net deed belanden. Na de 2-3 was het alle hens aan dek bij de tegenstander. Net als wij gingen de bezoekers zich nu ook irriteren aan de scheidsrechter, omdat de beste man vaak terugkwam op z’n beslissingen en niet altijd even duidelijk was, niet eens geheel onbegrijpelijk. Zo ontstonden er vele discussies op het veld wat het spel niet ten goede kwam. Tussen alle praatsessies door gingen we toch nog op zoek naar een gelijkmaker.

Moerkapelle werd flink naar achter gedrukt en we speelden zeker tien minuten helemaal niet onaardig, Pilsinga speelde ver voor de verdediging en de backs schoven veelvuldig in. Helaas zat het ons nu even niet mee, maar geluk moet je ook afdwingen en op basis van het eerder vertoonde spel hadden we weinig recht op enig geluk.

Door de offensieve speelwijze waren de counters van Moerkapelle soms gevaarlijk. Uit één van de uitvallen scoorde hun spits de beslissende vierde goal. In de resterende minuten probeerden we nog wel wat af te dwingen, maar het geloof was er niet echt meer. Na dik negentig minuten floot de scheidsrechter af en verloren we driehonderdeenenzeventig dagen na de laatste thuisnederlaag weer eens een wedstrijd op de Sporthoek. Na de felicitaties voor de tegenstanders dropen we teleurgesteld af.

Ook na een nederlaag die totaal onnodig was en die we geheel aan ons zelf te wijten hebben volgt er een derde helft. In het zonnetje dronken we een biertje en al snel had niemand het meer over de waardeloze wedstrijd. Het werd zelfs nog erg gezellig en de pijpjes smaakten weer ouderwets goed.

Helaas krijgen we volgende week niet gelijk de kans onze eigen fout goed te maken, we zijn namelijk een weekje vrij. Over twee weken staat het uitduel tegen het nog ongeslagen GSV op het programma. Hopelijk zien we in Gouda weer een gretig en leuk voetballend BVCB 9, want als we er ook tegen de Goudse Sport Vereniging met de pet naar gooien, zullen we wederom geen punten behalen.

Opstelling: Van der Kaart.
Kruiskamp, Pilsinga, Reina en Suri-prof.
Veertien, KLMike, Bud en De Pet.
Gersegozahstef en Ronald.
Wissels: Gast, Bas Dorst en De Gepiercete Man.

Je moet ingelogd zijn om de reacties te kunnen lezen.

Gebruikersnaam:
Wachtwoord:

Copyright BVCB disclaimer