8

B.V.C.B 8 redt de eer

Wedstrijdverslagen | 12-9-2011 | Chris Tousain | 8 reacties

Chris Tousain
Bergschenhoek.

B.V.C.B 8 heeft in het laatste groepsduel van de Europa League alsnog een overwinning geboekt op SDV 7 uit Rotterdam, de overwinning is echter voor de statistieken, het 8ste zal na de winter niet meer te bewonderen zijn in Europa.

De voorbereiding op het duel was zeer onwennig, liefst 6 afwezigen te noemen; Bram, Chris, Finse Onderlip, Nathan Smits, Andrew en en Joost. Tevens hebben B.V.C.B en Joost bekend gemaakt dat er een einde komt aan de samenwerking in Januari. Hij zal zijn carrière verder voortzetten in de Australische A-league.

Op het laatste moment kon er toch nog voor worden gezorgd dat Jarno komt, en de spoeling iets breder is. Ook de tegenstander heeft een dunne spoeling, 12 man, en dat stelt toch gerust. Gezien de afwezigheid van de tegenstander loopt het duel iets uit, van 12.00 naar 12.30 en toen ging de wedstrijd echt van start.

B.V.C.B gaat meteen fel van start, overigens net zoals in de vorige wedstrijden. Het probleem in de voorgaande duels was de “Blitzkrieg” die het achtste altijd probeerde te voeren, niet werkte en daarna de nodige goals om de oren kreeg.
Vandaag liep het gelukkig heel anders, de tegenstander had de bal letterlijk nog niet geraakt of Thomas schoot de bal al diagonaal binnen, na mooi combinatiespel en een assist van Emiel, 1-0.

Dat is een hele nieuwe ervaring voor het 8ste, gezien het feit wij nog nooit eerder op voorsprong zijn gekomen.
Gedreven door wrok en adrenaline stoot B.V.C.B steeds meer door, en aanval na aanval strandt helaas op de keeper of op het houtwerk van SDV.
Na zes minuten heeft de rechtsback geen antwoord meer op de sneller vleugelspeler Jesper en haalt deze vol in de zestien neer.
De tweede penalty van het toernooi is een feit, en Thomas gaat zoals gewoonlijk achter de bal staan.
Hij twijfelt geen seconde, en schiet de bal mooi in; 2-0.


Het lijkt wel of de selectie van B.V.C.B de afgelopen week heeft meegetraind met Barça en de tegenstander lijkt met lood in de schoenen slechts toe te kijken hoe het 8e steeds verder stormt, hopend op dubbele cijfers.
Het heeft er alle schijn naar, want na 10 minuten mag Alexandrium Kruis zijn visitekaartje afgeven na een rebound op een schot van Emiel; 3-0.


Te vroeg gejuicht

Onder dit kopje zal ik maar even vermeldden hoe kinderlijk het achtste eigenlijk altijd zijn goals tegen krijgt;
Goal 1; zondagsschot bedoelt als voorzet 3-1 in de 20ste minuut.
Goal 2; corner, niet goed gedekt, bal half geraakt, 3-2 in de 38ste minuut.
Zo gaat B.V.C.B, een klein beetje gedesillusioneerd de rust in.


De renaissance, stylisten en schwalbisten.

B.V.C.B toch weer gevoed met hoop begint het achtste vol goede moed aan de volgende drie kwartier.
De volgende treffer names B.V.C.B laat dan ook niet lang op zich wachten; Mark stuurt Finlander met een mooie steekpass weg, en alsof hij kluski in zijn reet heeft wordt hij afgevuurd.
Jarno schiet goed in, keeper redt beter, Jesper is de derde lachende na de rebound, 4-2.
B.V.C.B herleeft, de renaissance, de opleving, en dat alles in de vorm van stylist Jesper.


Rommelgoal

Het spel van B.V.C.B blijft steeds leuker om naar te kijken, de achterhoede staat solide, en het middenveld wordt sterk bezet door Wout, Mark en Emiel, die telkens goed kaatsen en daarmee ruimte maken voor de aanvallers.
De lelijkste goal (sorry Emiel) valt na ongeveer 65 minuten.
Na een kluts duwt de keeper van SDV Emiel naar de bal toe die hem zodanig nog kan inkoppen/schieten/werken/blazen/teleporteren/we-weten-nog-niet-hoe-deze-er-in-ging.nl.
Je kijkt werkelijk je ogen uit in deze wedstrijd, er is van alles wat te bekennen, behalve kansen van de wederpartij.


Bart krijgt een bodycheck(!)

Eventjes leuk om te vermelden; Bart krijgt een bodycheck van iemand met een nog steviger wasbordje dan hij, zijn we niet gewend.


Hectisch slot

Zoals ik eerder al zei, je hebt stylisten, en schwalbisten.
Even als voorbeeld, Elia is een stylist, die lijkt zich altijd met de wind mee te laten voeren langs zijn tegenstander, die weggeblazen wordt.
Suarez daarentegen, is een schwalbist, die lijkt omver geblazen te worden door de wind, of omgeblazen te worden door de tegenstander.
Nou, Jesper is dus zo’n stylist, en maakt de mooiste goal van de wedstrijd na ongeveer 75’ minuten.
Hij krijgt de bal hoog, en neemt aan op zijn borst, controleert, en volleyt de bal onderkantje lat in, heerlijke goal en het geluk kan niet meer op in het stadion na de 6-2.


Ik was echter nog niet klaar met mijn verhaal, de schwalbist van de tegenstander –die al eerder aasde op een strafschop- struikelt mooi over de bal en de scheids wijst naar de 11 meter stip.
De penaltystand is momenteel drie tegen, en twee voor, en dan moet komende wedstrijden echt beter!
De schwalbist blijkt ook een echte poacher en mikt raak, hoewel Wout de hoek nog goed voorspelde.
Helaas, het geeft de overwinning een tikkeltje minder glas, want geen van de tegendoelpunten was nodig.

Ik blijf er op hameren, maar ik denk dat ons rendement vele malen beter kan, want een marge van slechts drie goals was vandaag wel heel magertjes, en zeker in een 6-3 resultaat.

Vanaf volgende week speelt het 8e een klasse lager, en gezien het laatste resultaat mogen we toch met zijn allen verwachten dat dit geen probleem is.

Je moet ingelogd zijn om de reacties te kunnen lezen.

Gebruikersnaam:
Wachtwoord:

Copyright BVCB disclaimer